سه‌شنبه, 25 مرداد 1401
  • EN
  • ساعت : ۰۸:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ 
ششمین كاروان ترویجی ارتقای بهره وری كشاورزی تخصصی میگو همزمان در پنج استان برگزار شد
ششمین كاروان ترویجی ارتقای بهره وری كشاورزی تخصصی میگو همزمان در پنج استان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، ششمین کاروان ترویجی ارتقای بهره وری کشاورزی با حضور همزمان گروههای تخصصی در عرصه های تولیدی میگو در استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، گلستان و بوشهر روز چهارشنبه ۲۹ تیر برگزار شد.

ششمین کاروان ترویجی ارتقای بهره وری کشاورزی تخصصی میگو همزمان در پنج استان برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، ششمین کاروان ترویجی ارتقای بهره وری کشاورزی با حضور همزمان گروههای تخصصی در عرصه های تولیدی میگو در استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، گلستان و بوشهر روز چهارشنبه ۲۹ تیر برگزار شد.

مهمترین هدف این‌ کاروان،  ایجاد نهضت جهادی. بسیج مروجان، محققان و متخصصان کشاورزی همراه با بهره گیری حداکثری از ظرفیت شبکه ترویج غیر دولتی به منظور ترویج دانش و فناوری برای ارتقای بهره وری عوامل تولید در عرصه های پرورش میگوی این استانها است.

 افزایش ضریب نفوذ دانش و توسعه کشاورزی دانش بنیان و تبادل تجارب از دیگر اهداف این کاروان بوده است. همچنین  از طریق شبکه ملی برکت نیز با هر پنج استان ارتباط مستقیم برقرار و پخش شد.

در این کاروان تخصصی، فعالیت هایی هنچون برگزاری کلاس آموزشی امنیت زیستی و راه های پیشگیری از سفیدک میگو با حضور مقامات ارشد استان، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استانها،  رییس و محققان پژوهشکده های آبزی پروری،  روسای اداره شیلات شهرستانها، کارشناسان دامپزشکی، تولیدکنندگان میگو، کارشناسان شرکت های تولید کننده میگو و علاقمندان به تولید میگو همزمان با سراسر کشور در هر پنج استان فوق الذکر برگزار شد و تولیدکنندگان و پرورش دهندگان میگو مسائل و مشکلات خود را بیان کردند که توسط محققان حاضر در جلسات و کارگاههای آموزشی به سوالات مطرح شده پاسخ داده شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.17.0
    V6.0.17.0