يکشنبه, 13 اسفند 1402
Slogan
  • ساعت : ۱۱:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 45
  • کد خبر : ۳۰۶۴۵
رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی:
تولید سالانه محصولات كشاورزی در كشور پس از انقلاب پنج برابر شد

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی:

تولید سالانه محصولات کشاورزی در کشور پس از انقلاب پنج برابر شد

 

رییس موسسه ترویج و آموزش کشاورزی گفت: میزان متوسط تولید سالانه محصولات کشاورزی در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در طول این ۴۵ سال پنج برابر شده‌ و از ۲۵ میلیون تُن به ۱۲۵ میلیون تُن رسیده‌است.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و به نقل از خبرنگار ایرنا؛ محمد مهدی قاسمی در آیین افتتاح طرح‌های کشاورزی قم و سی‌وهفتمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های بخش کشاورزی استان، بیان داشت: ما اول انقلاب این همه تنوع در تولیدات کشاورزی نداشتیم اما با به‌کارگیری دانش و نوآوری و بهبود بهره‌وری توانسته‌ایم این دستاورد را محقق کنیم، این در شرایطی است که در طول این سال‌ها شاهد تغییرات اقلیمی و شرایط سخت طبیعی هم بوده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امنیت غذایی به عنوان مهمترین نیاز کشور توسط کشاورزان محقق می‌شود، ادامه داد: با دانش‌بنیان کردن کشاورزی می‌توانیم بهره‌وری را در این حوزه محقق کنیم و کشاورزان پیشرو با عملکرد خوب خود این کار را انجام دادند.

قاسمی با بیان این‌که کشاورزان نمونه سفیران بهره‌وری هستند،‌ افزود: باید از عملکرد کشاورزان پیشرو الگو سازی شود تا سایر کشاورزان نیز با بهره‌گیری از این ظرفیت بتوانند میزان بهره‌وری را در کار خود افزایش دهند.

وی ادامه داد: برای نمونه در شرایط اقلیمی قم باز هم مشاهده می‌کنیم کشاورزانی هستند که توانسته‌اند با افزایش بهره‌وری در واحد سطح به عنوان کشاورز نمونه کشوری معرفی شوند و این ظرفیت باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: با بالابردن بهره‌وری امکان بهبود وضعیت درآمدی کشاورزان نیز محقق می‌شود که این موضوع در جذب بیشتر جوانان برای فعالیت در این حوزه مهم اقتصادی بسیار حایز اهمیت است.

گفتنی‌است در این آیین ۶۱ طرح کشاورزی در بخش‌های مختلف همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با اعتباری بالغ‌بر ۲ هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و ۷۴۷ نفر به‌بهره‌برداری رسید.

 

برای دریافت اخبار در کانال ایتای موسسه کلیک نمائید

https://eitaa.com/amuzesh_tarvij

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.10.0
    V6.1.10.0